Sağlık Zayıflama

Zayıflama Günlüğüm:) N’olur bu sefer işe yarasın;)

Merhaba ben Zeynep, fazlalıklarından muzdarip bir insan evladı. Gıdım var, kıyafetlerime giremiyorum, yedikçe ağırlaşıyorum, Zayıflamam lazım ama olmuyor, kaçıncı başlayış ben hatırlamıyorum o derece. Master degree falanım yani Zayıflama hikayelerinde:)

Güldüğüme bakmayın ağlarım bile yani.. şaka bi yana ağlamam da, bu başarısızlık durumu baya üzüyor yani.. Geçen hafta pazartesi, perşembe, cuma günü falan diyetlere başladım ama olmadı. Bu sefer farklı bir yönteme ihtiyacım varsa demekki.. Daha önceki çalışmalarımı burdan okuyabilirsiniz.

Zayıflama İcatları

Tabi icat çıkarmadan da yola koyulamadığım için her seferinde başka bir hikaye, başka bir yöntem ile kendimi eyliyorum. (Bazı yerlerde böyle derler, kendini eğlendirmek, kendini oyalamak manasında) Sporla Zayıflama ya çalışıyorum, Zayıflama instagram hesabı açıyorum falan neler neler..

zayiflama gunlugum
zayiflama intagram ve zayiflama motivasyon

Böyle bir hesapta açtım @fithatun adıyla.. çok sürmedi biraz kilo veriyorum mesela 7 kilo kadar, sonra kaldığım yerden devam ediyorum.

Böyle olunca mecburen hep sil baştan başlıyorsun. Bende bu sefer dedim ki bloğum da varken hem Zayıflama tüyoları mı paylaşırım(çünkü nasıl zayıflanacağını biliyorum aslında:)) hem de ilk etapta 7 kilo vermek için faydası olur, gaza gelirim, aşka gelirim ne olursa olsun, önemli olan sonucunda fit olmuş olmak, 65 in altına inmek.. Sonuca ulaştıktan sonra gerisi boş..

Burada gün gün, her gün değil ama ara ara yazacağım ve kilo verme sürecimin nasıl gittiğini anlatacağım.. Hadi başlayalım..

18 Şubat Pazartesi — 76 kg

Diyet günlüğü oluşturmak için ideal bir gün)) Pazartesi sonuçta.. Acaba bugün kaç kadın diyete, sağlıklı beslenmeye, Karatay ‘a başladı acaba?? Ben dün akşamdan itibaren demeyeceğim, aslında normalde öyle yapardım ama evde Sadrazam Lokumu vardı ve hayvan gibi 2 tane ondan yiyip, midem ağzımda öyle yattım. Nolcam ben böyle yaa??

Ama sabahı iyi yaptım, kalktım, önce tuvalate girdim ağırlıkları bıraktım, sonra tartıldım, Karatay vari kahvaltımı yaptım(yarım yumurta, midemi küçültmek istediğim için yarım yiyorum, 3 zeytin, az fındık, peynir, 2 parça turp, keten tohumu ve çörek otu bu kadar), tabi suyumu falan da içtim, öğlende az yedim, arada hiç bir şey yemedim, 1 fincan sade nescafe, 1 fincan yeşil çay ve 1 fincan fit form çayı içtim ve limonlu su.. şimdilik okeyim fakat eve gidince kopmazsam iyidir. Yarın yada öbür gün devam ederim. Sevgiler..

Akşam daa koptum tabi ki.. yemeğimi yedim(aslında evdekiler yemek yedilerse yemiyeyim aç hissetmiyorum diye düşünmüştüm ama sorun açlık değil sanırım), arkasından kalan Sadrazam Lokumundan yedim, havuç falan yedim.. Dokuz gibi, bir kurabiye yedim annem getirmiş. 11 gibi de bir sürü meyve yedim, ağırlaştım yattım. Olmadı yani((

Bu arada belim bel fıtığı problemim var ve yakın zamanda (Aralık ayı başında) yeniden nüksetti. (meğerse zumba bel fıtığına yasakmış) Hala daha tam iyileşemedim ve günlük hareketlerimi yapmıyorum ve Beslenme programımı düzenleyemedim, zayıflama motivasyonu mu sağlayamadım. Dün de akşam eve giderken sağ ayak tabanım uyuşuktu, bütün akşam ve hala geçmedi. Yani vücudum bir an önce idealime dönmem için alarm veriyor..

23 Şubat Cumartesi — 76 kg

Dedim ki Zeyno, fit olmalısın, şimdi başlıyorsun. Bi de geçen hafta içi sinemaya gittik. Bir aşk, iki hayat a, abi o nasıl güzel hatun öyle, bayıldım bayıldım.. Bir hatun kesinlikle güzel olmalı, idealinde olmalı.. Fitlik bize nasıl yakışıyor.. Bazen işime öyle geldiği için, amannn böyle de güzeliz, beğenen böyle beğensin vs desem de, bende şişman arkadaşlarımın fotoğraflarımı gördüğüm de(üniversiteden tanıdığım, oda arkadaşım olan bir kız var, o zamanlar zayıftı, havalıydı, zaten sahil kıyısı bir şehirden gelmişti vs.. ama şimdi gıdısı ve şiş bir yüzü var, eski halinden benim gibi fazla 20 kilosu var yani, onu gördükçe üzülüyorum, böyle olmaması lazımdı diyorum)

Benim de fotoğraflarımı gördüğümde, özellikle videolarımı gördüğüm de kendimi hiç beğenmiyorum. Ama napalım? Elimizden geleni yapmıyor muyuz? ben yapmaya çalışıyorum da, çok ilerleme kaydedemedim doğrusu, yani diyeceğim o ki, ideal kilomuza ve görünüşümüze ulaşmak bizi hem duygusal açıdan hemde ruhsal açıdan çok mutlu edecektir.

Bir arkadaşımdan akıl almalar..

Geçen sene fotoğraf yerine çekilen bir videomu gördüğümde baya takılmıştım halime. İş yerinde bir arkadaşım var ona anlattım, dedim böyle böyle, videoyu da gösterdim.. Dedi ki, bak canım, benim bedenimde olmak ister misin? -Hayır, Şu nun bedenin de olmak ister misin? -Yine hayır, Bedenin de, hayatında olmak istediğin biri var mı, kendini onunla değiştirmek istediğin biri, -Hayır yok.. O zaman kendinden de, aklından da, hayatından da memnunsun, bu kadar takılma.. Bu mantık bana o kadar iyi geldi ki anlatamam.. Aslında kendimi beğeniyordum ve memnundum, sadece birkaç fazla kilom vardı o kadar..

Sizde düşünün bakalım, yerinde olmak istediğiniz birileri var mı? Yoksa kendinizden hayatınızdan memnun musunuz?

Sadede gel..

Gelelim geçtiğimiz cumartesi başladığım diyete.. dedim ki yapabildiğin kadar yap, bozduğun yerden yeniden başla diyerek sabah kahvaltısında SADECE yarım haşlanmış yumurta yiyerek başladım. Bel fıtığı için egzersizlerimi de yaptım, öğleden sonra temizlik yaptım, yoruldum belim ağrıdı falan, sonra bi gün önceki akşamdan gezmekten getirdiğim kırmızı bir elma vardı(Gittiğimiz yerde o kadar yemişim ki, gecenin sonunda koyulan meyvelerden yiyemedim, ama elma da o kadar güzel bir kırmızıydı ki, tanıdık bir yer olunca dedim benim bunda gözüm kaldı, ben bunu alıyorum, sonra yerim;) tanıdık yer olunca şımarmak bedava nasılsa))

O elmayı yesem mi, yemesem mi, yesem mi, yemesem mi derken(kurallara göre yememem gerekli çünkü, bkz.şeker orucu) ben onu tabi ki yedim;)) Şurda bi alna vurulan üzgün emojiden olsa koyucam valla)) 🤦‍♀️ onu yiyince benim boğaz açıldı tabi, arandım, tarandım evde pekde yiyecek bişey bulamadım.. Temizlik bitince evde yemekte yoktu, dedim benim Bey’e hamburger mi yesek;)) oda akşam üstü geceden yaptığı böreği gömmüş, bari birazını bana bıraksaydı((.. çok aç değilmiş ama çocuklar çoştular tabi, eve mi söylesek, gidip yesek mi derken, geç gelir diye gidip yedik.. ohh kola falan da içtim, üstüne dondurma da yidik çocuklarla.. Karnımız tok sırtımız pek, çok şükür.. Yani anlayacağın bu sefer de olmadı:)

PS– Pazar günü annemlerle günümüz var, yengeme gidicez, zaten yiyorum, o günde bi geçsin bakalım nasip artık, zayıflama hikayelerime devam ederim..

4 Mart Pazartesi — 76,5 kg

Şu an 3. günümdeyim, öğle yemeğini yedim saat 14:00 ve günü yemek açısından kapatmış durumdayım. Evet pazartesi tekrardan başladım. Neden başladım, neden hala Zayıflama odaklıyım? Hiç o odaktan çıkmadım ki zaten)) Önüm arkam sağım solum Zayıflama konulu..

Pazar günü annemlerle günümüzü yaptım. Bol bol yidim, içtim.. Neler yoktu ki, sağolsun Sevgi yengeciğim bir sürü, bir sürü şeyler yapmış. En sevdiğim gün çeşidi zaten kendini kaybetmiş ev sahibi olandır. Belirlenen pasta sayısının dışına çıkmış ve tatlıları tuzlulardan fazla yapmış olanlar:PP

Cumartesi günü de bel fıtığımdan sebep, Denizli Fizyoform da Manuel Terapiye başladığım için dedim ki hem bir sürü para verdin, hem de zayıflamak istiyorsun, bu fırsatı kaçırma, bi an önce başla diyetine, sağlıklı beslenmene, hem iyileşirsin kilom da azalacağı için, tedaviyi desteklemiş olur. Hem de bi sayeyle zayıflamış olursun, ideal kilona ulaşırsın.

Bu arada ideal kilom 65 in altında olmak bana göre, akşam yemeğinden sonra 64 kg geldim mi, benim için bu konu kapanmıştır. Devamını iletmeye devam edeceğim efendim.. takipte kalın💚

Yorum bırak