Genel Sağlık Tavsiye

Hepimizin hayatında bir Merve Aksak yok mu?

Aslıhan Gürbüz ‘ün hayat verdiği Merve Aksak ‘a gıcığım, hatta kızgınım ama Aslıhan ‘a bayılıyorum bunu bi kere en başa yazalım. O kadar iyi bir oyuncu ki, role hakkını fazlası ile veriyor. O mimikler, o gülüşler, hazır cevaplar orijinal. Ayrıca ilk izlediğimde kim olduğu çıkartamamıştım sanki ilk defa izlediğim biri gibi gelmişti ama (bana genelde öyle olur, bunun Aslıhan ‘la bi ilgisi yok: ) meğerse kendisi Yahşi Cazibenin Cazibesiymiş. Bu bilgiyi keşfedinceye kadar ona farklı gözle, keşfettikten sonra da farklı gözle bakmaya başladım. Bi insan nasıl böyle farklı görünebilirdi, oyunculuğu o kadar gerçek ki etkilenmemek elde değil.

Merve Aksak

Merve Aksak Güzelliği

Asıl anlatmak istediğim hayatımızda ki kötü insanlar, kötü enerjililer, art niyetli olanlar ama buraya geçmeden değinmek istediğim bir diğer nokta da Aslıhan ‘ın fazla kiloları. Kendisi balıketli olmasına rağmen, o kadar iyi görünüyor ki. Böyle bir dizi de diğer 3 kadının incecik olması (ki genelde tercih edilen budur) Aslıhan ‘ın kalın görüntüsü ama bir o kadar da iyi görünmesi. Hem kıyafet hem de cilt açısından. Kendimde başaramadığımı başarmış birisi olarak kendisine hayranım. Sevdim mi sövdüm mü belli değil ama demek ki diyorum; benimde aynı kalınlıkta ve balıketlilik de olmama rağmen; yanlış kıyafet seçimleri nedeniyle, onun kadar iyi görünemiyorum. Dizide zenginliğinde verdiği bir şıklık var ama bunu bizlerde normal yaşantımızda, doğru tercihlerle daha iyi bir görünüm elde edebilirmişiz diye düşünüyorum.

Tabi daha iyi görünmenin ana sırlarından biri de kesinlikle doğru beslenme. Bu konuya başka yazılarda değineceğim.Bugünkü konumuz yaşam enerjimizi çalan, diplere indiren insanlar.

1.Kim kimdir?

Öncelikle kimler gerçek arkadaşımız, kimler değildir bunları bir belirlememiz lazım çünkü hem herkesin dediğine kulak asmamak, moral bozmamak için hem de gerçek arkadaşlarımız bizi görür görmez ‘Ay sen kilomu aldın’ diye lafa başlamayacakları için, etrafımızda ki insanları analiz edelim.

Bu neden önemlidir çünkü zaten gün içindeki enerjimizi toparlayabilmemiz güç oluyor, yok komşu bişey dedilerle moralimizi bozup günümüzü, neşemizi bozmayalım.

Yani işin özeti kimin dediğine takılmalıyız, kiminkileri sallayacağız bunları bir düşünün. O bilmem kim insan da kim oluyor da bana, benimle ilgili yorumda bulunuyor. Çok da fifi..

Arkadaşlarınızı tanıyın

Gerçek Arkadaşlar

2.Huzur önemlidir,

Etrafımızda ki insanlar bu şekildeler ise, yani sen şöylesin böylesin, bugün böyle görünmüşsün falan filan hep konuşmalar görsellik üzerinde gidiyorsa, bi nasılsın bile dememişlerse. Yada nasılsın demişlerdir ama laf olsun diye, nasıl olduğunla ilgilenmiyorlardır bile.

Kendinizi değersiz hissettiren arkadaşlara sahipseniz, size tavsiyem arkanıza bile bakmadan koşarak uzaklaşmanız. İşin şakası bir yana.

Kaliteli ve mutlu bir hayat için, en çok önemsediğim şeylerden biri olan ağız tadı ve huzur için bu insanlardan yavaş yavaş uzaklaşmanızdır.

Yeni insanlarla tanışın ve görünce/hatırlayınca içinizi sevgiyle dolduran kişileri arkadaş edinin.

İyinin kıymetini bilelim.

3.Bu bir rahatsızlık belirtisi,

Merve Aksak gibiler ya kendilerinden kaynaklanan bir nedenden dolayı dikkati üzerlerinden başka yöne çekmek için direk size bir olumsuzla yaklaşırlar.

Yada psikolojik rahatsızlıklarından, hayata olan olumsuz bakışlarından dolayı her şey hem de her şey onlar için olumsuzdur.

Bu insanlar böyledir, güzel söyleyip güzel konuşmak varken, güzel hissetmek varken güya sözde olasılıkları söyleyerek ortamın havasını siyaha çekerler.

Güzel düşünün güzel olsun canlar mottomuz bu olsun))

Güzel Düşün

Güzel Günler

Varlıklarını kabul edelim..

Yeni arkadaşlar edinsek bile bu tarz insanlarla Merve Aksak gibilerle yada her şey çok kötü, çok zor, her şey imkansızcılarla karşılaşmamak imkansız gibi bir şey. Artık insanlar söylenmeyi kanıksamışlar ve güzel şeylerden bahsetmek yerine, çözüm için konuşmak yerine hep dert anlatmayı, hep ağlayıp sızlanmayı normal görür olmuşlar.

Yani sürekli negatiflik saçıyorlar etrafa. Bunlardan kaçış yok ama kendimiz için bunu minimize edebiliriz. Bu insanları tam olarak dinlememek, anlattıklarını ciddiye almamak, kulak arkası yapmak, hı hı deyip geçmek benim yaptıklarımdan.

Zaten çok kolay olmayan günlük yaşantımızda, birde onun bunun zırıltısını, gürültüsünü de eklemeye gerek yok.

Ama bu dediklerim yanlış da anlaşılmasın. Ortada gerçekten bir sorun olur amenna başım gözüm üstüne hemen koşar yardım ederim. Ama bunu artık alışkanlık edinmiş insanlar için de bir şey yapamam. Biraz kendi algılarının açılmaları lazım. Güzel konuşurlarsa hayatlarının güzelleşebileceğini kendilerinin algılaması lazım ki, siz ne kadar yardım etmeye de çalışsanız, çok başarılı olamıyorsunuz çünkü karşıda ki insanın algısı kapalı, bir yere kadar gidiyor anlattıklarınız. İlk yazımda bundan bahsetmiştim. Buradan yazıma ulaşıp okuyabilirsiniz.

Merve Aksak mıyız, Merve Aksak mısınız?

Burada anlattığım davranışlar çok da bilinmeyen insanların davranışları değil? Sen de ben de bu şekilde davranıyor olabiliriz. Fark etmeden yada fark ederek, bile isteye karşımızdakine laf sokup, zayıf tarafından yakalıyor olabiliriz. İnsanız gayet olası, ne kadar melek bir insan olduğunuzu düşünüyor olursanız olun (ki ben kendi hakkımda böyle düşünmüyorum, orta halliden halliceyim, bazı taraflarım iyi bazı taraflarım kötüye yakın gibi gibi:) en meleği bile, karşısındakinden zayıf hissettiğinden hemen dile başvuruyor ve ‘ay sen kilo mu aldın’ ‘boyun mu kısaldı’ ‘hamile misin’ vs vs aklına eseni dile döküyor.

Ne yapalım bizde insanız diyorsanız haklısınız ama bundaki negatiflik şudur ki, ağzınızdan ve aklınızdan geçen her olumsuz düşünce sadece karşı tarafı değil sizi de etkiliyor. Bunu alışkanlık haline getirdiğimizde huysuz bir insan olup çıkıyoruz. Olumsuza kanalize oluyoruz. Olayların, mekanların, insanların kötü taraflarını görmeye yöneliyoruz. Bu da bence içimizi çürütüyor ki olmasın böyle şeyler.

Ne gerek var karşıdakinin kilo alıp almadığını söylemeye? Sanki kendisi bilmiyor mu kilosunu alıp almadığını. Yada iyi görünüp görünmediğini, gerçekten ilgilenecekseniz sorun ama sırf laf sokmak için, can acıtmak için bu tarz cümleler kurmayalım bence. Merve Aksak ‘laşmayalım.

Bunun yerine etkisi bilim dallarınca da kanıtlanmış bir şekilde insanlara gülümseyelim ve küçük bir iltifatı çok görmeyelim. Bu hem bize hem karşımızdakine hem de dünyamıza çok iyi gelecektir. Buna emin olabilirsiniz.

Kendimize iyi gelecek şeyler

İnsan ilişkilerini iyi tutmak, sosyal olan biz Homo Sapiens ‘ler için önemlidir. O yüzden sadece aile içinde, okulda yada işyerinde değil. Komşularımıza, işyerinde ki çaycı ablamıza veya tanımadığımız herhangi birine de selam verip, gülümsemek, yardımcı olmak ve iltifat etmek ruhumuza iyi gelecek.

Bununla ilgili dünya tatlısı, sevgili Yağmur ‘un yeni bir videosu var. Kendisi de o kadar tatlı ve nazik biri ki insanın içine geleceğe karşı umut veriyor. Yağmur ‘un Hayatımızı Güzelleştirecek 10 tavsiyesi bu linkte.. Yağmur ‘u keşfetmediyseniz kendisi orijinal olduğu kadar, ince, insancıl ve zeki bir hatun. Hem cool hem sempatik anlayacağız. Şiddetli tavsiye edilir. Sadece Yağmur ‘un güzelliği bile iyi gelir..:)

Buralara nerden geldik:)

Başta Merve Aksak ‘a kızgınım demişim, neden kızgınım çünkü onun gibilerin hedef aldığı biz iyiler(!) onlara bunun iznini verdiğimiz için bu şekilde davranabiliyorlar ve kötülük saçmaya devam edebiliyor, gayet haklıda hissedebiliyor. Artık yapabildiğiniz kadar bu tarz insanların ağzının payını üslubunca verebilirsek (çünkü haklıyken haksız duruma düşmek diye de bir şey var, bağırıp çağırmak, küfretmek sizi haksız duruma düşürebilir, bunlara dikkat edin canlar) onlarda kendilerinin farkına varabilirler belki. Sosyal zorbalık yapan bu insanlara gerekli cevabı verelim..

Sürekli mızırdanan, yakınan, hayat çok kötü, çok zorcular, imkansızcılarla da ne yapsak fark edecek bilemiyorum. En azından bu insanların farkında olun. Benim bahsettiğim Polyannacılık yapalım demek değil, Polyanna ile gerçekcilik arasında ince bir çizgi var. Kendi çizginizi bulabilirsiniz.

İmkansız yoktur!

Ve imkansız diye bir şey yoktur. Sadece isteyin ve nasıl yapılabileceğine odaklanın, yeterli zaman/emek/para harcanan hiçbir şeyin gerçekleşmesi bence imkansız değildir. Kendi yolunuzu ve düşünce şeklinizi bulduğunuzda, hayatınızın nasıl olmasını istediğinizi düşündüğünüz de, geldiğiniz farkınladık düzeyi size güzel bir hayatın kapılarını açacaktır. Bunun illa para ile olmasına gerek yok. Ne kadar zengin olursanız olun, ne yapmak istediğinizi bilmiyorsanız, hayata nasıl bakacağınızı bilmiyorsanız, pencereden baktığınızda güzellik göremiyorsanız, paranın ne faydası var ki.

Yaşam enerjimiz bizi ayakta tutan, iyi hissetmemizi, enerjik hissetmemiz sağlayan en önemli yaşam kriterlerinden biri. Enerjimizi bulamadığımızda depresyona bile girebiliyoruz. Bu yüzdendir ki gülümseyelim ve her şeye rağmen sahip olduklarımıza odaklanarak, hayatın güzelliklerini unutmayalım. Kötü enerjili tiplerden de uzak duralım.

Bugünlük de yazımın sonuna geldim. Umarım anlatmak istediklerimi aktarabilmişimdir. Eklemek istediğiniz veya söylemek istediklerinizi yorum olarak aşağıya bırakabilirsiniz. Yazımı beğendiysenizde beğen butonuna basmayı unutmayın.

Sevgiyle kalın, iyinin kıymetini bilin canlar:)

Yorum bırak